TASARIMCI

Yaratıcı, cesur ve viziyoner kişiliği ile hayallerini dünya modasına taşımayı başarmış olan Ahu Alnıpak, moda evinin tek tasarımcısıdır.

Bir moda tasarımcısı ve girişimci kimliğinin yanısıra, modern moda tasarım dünyasının her zaman engellerini ve sınırlarını zorlayan avangart tasarım detayları ile fark yaratan Ahu Alnıpak, tasarımlarında mükemmelliği arayan, değerlerine mutlak önem veren, güçlü duruşu ile saygın bir marka yaratmayı başarmıştır.

Ünlü modacı 1979’da Bursa’da doğdu. Özel Namık Sözeri ve Tunçsiper Lisesinde ilk, orta ve lise öğrenimini tamamlayan Alnıpak, Üniversite eğitiminii Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlamıştır. Modaya ve tasarımcılığa olan ilgisi daha çocuk yaşta ailesinin moda evi atölyesinde yardım ederek başladı. İlk gelinliğini kendi başına 14 yaşında diken Alnıpak, bundan sonra ki bütün tatillerini atölye ortamında kalıp ve dikiş öğrenerek geçirdi.

2009 yılında kurduğu Ahu Alnıpak “Couture & Bridal” da, el işçiliği ve detaylara özel önem verdiği “couture gece koleksiyonu” ve “couture gelinlik koleksiyonu”nun yanı sıra 2021 yılında tasarımcı, Couture’deki yeteneğini girişimcilik ruhuyla birleştirerek günlük pre-night hazır giyim markası “A Day By Ahu Alnıpak”a hayat vermiştir.

Meslek dalı için kalıp tekniklerinin mutlaka bilinmesi gerektiğini düşünen gruptaki tasarımcılardan olan Alnıpak, çizimi ve tasarımını yaptığı bir modelin aynı zamanda üretim aşamalarına uyumunun en önemli nokta olduğunu vurguluyor. Ahu Alnıpak’ın uzun bir yolculuk olarak gördüğü tasarım serüvenini; tasarım kavramına çözüm üreten bir kimlikle bakmak ve tasarım felsefesini sorgulayan ürünler üretmek olarak özetleyebiliriz.

En başta güçlü ve bağımsız bir kadın olmayı önemseyen, disipline ve şeffaflığa derinden inanan, hiç yapılmamışı denemeyi ilham verici bulan Ahu Alnıpak, zamansız tasarımlarıyla moda dünyasında sınırları zorlarken gelin ve gece kıyafetleri alanında fark yaratmayı başarmıştır.

İnsana ve yaşadığı ülke değerlerine duyduğu güçlü duyguları sevgiyle kucaklayan Ahu Alnıpak, toplumsal duyarlılık projelerini her fırsatta destekleyerek yaşamda fark yaratılmasının bireyin çevresine yarattığı fark ile başladığını önemsemektedir.

Bugün Haute Couture tasarımları ve Couture kültürünün kendine has kodlarını taşıyan hazır giyim koleksiyonlarına ait parçaları ile de tercih edilen Ahu Alnıpak markası, önce Türkiye sonra ise Dünyada adını uluslararası arenada gururla temsil etmektedir.

THE HOUSE

2008 yılında kurulan Ahu Alnıpak House, dünden bugüne gelinlik üretimi konusunda uzman kadrosu ve özgün tasarımları ile kişiye özel üretimde sektörün önde gelen firmalarından biri olmuştur.

Çağın teknolojik gelişmelerini takip eden ve kendini yenileyerek, sürekli büyüyen Ahu Alnıpak House, hem ulusal hem de uluslararası gelinlik ve abiye platformlarında kendine hatırı sayılır bir konum sağlamayı başarmıştır.

Ahu Alnıpak House benzersiz tasarımların, kaliteli işçilik, özel kumaş ve aksesuarlar ile buluşması ile gelinlik ve abiye sektöründe aranan ve tercih edilen bir markadır.

Couture kalite seviyesini özel kalıp tekniği ile kişinin proporsiyonuna uygun bir biçimde hazırlayan Ahu Alnıpak House, tasarımların kişinin vücut tipine muhteşem şekilde uyumunu sağlar.

Her yıl yenilenen gelinlik koleksiyonu için yepyeni özgün modeller Ahu Alnıpak House’da Ahu Alnıpak tarafından özenle tasarlanır ve gelin adaylarının beğenisine sunulur. Koleksiyona dahil olan gelinliklerden seçim yapılabildiği gibi, tamamen gelin adayına özel tasarım seçenekleri de sunulmaktadır.

Kalite ve Güven

Ahu Alnıpak House tüm dünyadaki güncel aksesuarlar ve tasarımlar ile ilgili trendleri yakından takip ederek en kaliteli ürünleri en şık biçimde sizlere sunmaktadır.

Ahu Alnıpak House ana misyonunu; global değişim ve tüketim sürecinde büyüme odaklı stratejiler geliştiren, yalnızca üretimde değil tasarımdan, sunuma, pazarlama faaliyetlerinden, satış sonrası hizmetlere değin, önce kalite mottosu ile sürdürülebilir güven zincirinde iletişim kurmak olarak belirlemiştir.

Sektöründe fark yaratan tasarımları, son teknoloji ile donatılmış atölyesi ve kaliteli işçilikten ödün vermeyen yapısı ile ulusalda olduğu kadar uluslararası platformlarda da adından söz ettiren Ahu Alnıpak House, gelinlik ve abiye sektöründe emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Yeni yaşam biçimlerinde yeni lüksler yaratan Ahu Alnıpak House, farklı lineları ve yaratıcı projeleriyle yüksek bir tasarım ruhu sergilemektedir. Bütüne hakim bir ruhla çözüm üreten ve farklılık yaratma ilkesiyle hareket eden Ahu Alnıpak House, ayrıcalıklı olmayı yaşam biçimi olarak seçenlerin tercihidir.

Sem Blog Content Site Anabolik Steroid Fiyatları
Whatsapp Destek